Noktasal Su Kaçak Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti için, duvarı betonu kırmadan evinizi şantiye alanına çevirmeden su kaçağını buluyoruz. Profesyonel ses ve görüntü sistemleri ile uzman hizmet alınması gereken bir husustur.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde ev ve iş yerinizin belası haline gelen su kaçakları problemleri sizlere çok ciddi zararlar vermektedir. Su borularında meydana gelen patlamalar sonucu sızan sular zaman içerisinde bütün evin duvarlarını kaplayarak sizlere ciddi sorunlar çıkarmaktadır. En önemlisi biriken suların zamanla betonu çürütmesi ve fayans aralıklarından alt katınızda oturan komşunuz evine de su sızdırarak zarar vermesidir. Durduk yere komşunuzun evine de zararlar vermiş olursunuz ve bu durum komşunuzla aranızdaki ilişkiye yansıyarak ciddi kavgalara tutuşmanıza neden olur.

Su kaçağını gördüğünüzde vakit kaybetmeden mutlaka ama mutlaka bir su tesisatçısını arayın.

cihazla su kaçağı tespiti , Su kaçaklarında meydana gelen problemlerin erken müdahale istemesinin en büyük nedeni de belki de budur. Su kaçaklarından sonra evinizin duvarlarında ıslaklık, evde rutubet kokusu, kombi barında sürekli düşüş ve su faturalarında ciddi artışlar gözlemleye bileceksiniz.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız hemen Dere Sıhhi Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. Öncelikli olarak sorunun soğuk su tesisatından kaynaklandığını düşünüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat beklemelisiniz. Su kaçağı, alt katta ki komşunuzun tavanından sular damlasına neden olabilir. Kapatılan ana vananın ardında damlayan sular hala azalmadıysa, müdahale edilecek yerin sıcak su boruları olduğunu söyleyebiliriz. Su kaçağı gidermek için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyiniz. Uygulama yeniden yanıt vermiyorsa ve pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız, şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir. Kameralı sistemler kullanarak borulardaki su kaçaklarının nedenini tespit ederek doğru müdahaleler yapacak olan Dere Sıhhi Tesisat yetkilileri, su kaçaklarında size yardımcı olacaktır.